O bambusu

bamboo

BAMBUSOVÁ VISKOZA je lehká a splývavá, díky prodyšnosti, měkkosti a příjemnému pocitu při nošení připomíná hedvábí, nebo kašmír. Svou pružností, umožní velmi dobře se přizpůsobit vašemu tělu. Na těle nekouše a společně s kůží dýchá. Tvar vláken způsobuje, že oblečení je hladké, pohodlné a nepodléhá obrušování.

 

PROČ NOSIT BAMBUS?

• Má skvělé termoregulační vlastnosti
Bambusová viskóza je oblíbená díky své vynikající prodyšnosti, při nošení bambusového oblečení může tělo přirozeně dýchat. Působí na dotek příjemným chladivým dojmem, udržuje vás svěží během horkých letních dnů i nocí. Díky své mikrostruktuře zůstává přírodní bambusové vlákno v horkém počasí o 2-3 stupně chladnější než bavlna, ale zároveň v chladnu příjemně zahřívá. Tyto termoregulační vlastnosti jsou porovnatelné se synteticky vyráběnými vlákny, ze kterých se vyrábí funkční oblečení pro sportovní užití, jeho absolutní výhodou je však přírodní původ a tedy i lepší vhodnost pro lidské tělo, zejména pak pro alergiky. Bambus prostě dýchá, zahřívá i chladí. Bambusová vlákna dokáží navíc díky své struktuře přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Kvalitní bambusové produkty jsou schopny zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.


• Odvádí vlhkost
Určitě také oceníte velmi dobrou schopnost materiálu absorbovat vlhkost, čímž tento materiál přispívá k příjemným pocitům při nošení. Oblečení má 3-4x větší savost než bavlna. Díky této vlastnosti bude bambusové oblečení také absorbovat hodně vody při praní, v mokrém stavu tak  bude mnohem těžší než ostatní oblečení. Počítejte s tím, že schne déle než třeba bavlna.


• Antibakteriálními vlastnostmi
Bambusové vlákno obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií. Tímto zabraňuje vzniku nepříjemných zápachů. Ideální volba pro ty, kteří mají problémy se zvýšenou potivostí a pro sportovně aktivní osoby. Zajišťuje výjimečný komfort a je velmi dobrou volbu pro osoby s citlivější pokožkou.


Unikátní vlastnosti vláken z této dřevité rostliny zajišťují výrobkům delší životnost a menší míru opotřebení i po mnoha použitích.

Výrobky z bambusu jsou vhodné pro širokou škálu konečných použití, jako jsou ručníky, župany, chirurgické oděvy, ložní prádlo, spodní prádlo, legíny, šaty, trička. 

Pokud máme mluvit o prodyšnosti, měkkosti a pohodlí, bambus rozhodně vítězí. V létě Vás udrží v chladu a v zimě v teple.  Vyzkoušejte a uvidíte….

Dle mnoha zkušeností už nebudete chtít nosit nic jiného. Dopřejte si pocit luxusu na svém těle.BAMBUS NENÍ STROM, ALE TRÁVA

bamboo-3

 
bamboo-2

Je to jeden z nejudržitelnějších zdrojů na světě vyznačujících se dřevnatými stébly, uvnitř je dutý. Je nejrychleji rostoucí rostlina (zapsán v Guinessově knize rekordů), může dorůst až 5 centimetrů za hodinu. Po sklizni nevyžaduje opětovnou výsadbu kvůli vývoji rozsáhlé kořenové sítě. Má podzemní stonky stejně jako ostatní traviny.  Největší druhy dorůstají do výšky až přes 40 metrů. Navíc se dá sklidit už po pěti letech od zasazení. 

Vlastní antimikrobiální vlastnosti bambusu chrání rostliny před bakteriemi a plísněmi, zřídkakdy je napaden škodlivým hmyzem či nemocemi. Tyto vlastnosti eliminují i potřebu pesticidů a hnojiv při pěstování. Pro svůj růst nepotřebuje bambus tolik vody. Díky tomu jeho pěstování nezatěžuje okolní přírodu. Vyroste téměř ve všech klimatických podmínkách. Roste v půdě, kde se jiným rostlinám a stromům nedaří. Naopak, jeho pěstování v tak vyčerpané půdě může přispět k jejímu postupnému obnovení. Díky specifickému kořenovému systému dokáže bambus předejít erozím půdy, navíc ji obohacuje o spoustu živin. Bambus se tak ve velkém vysazuje v oblastech, kde dochází k postupné přeměně na vyprahlou poušť. 

Snižuje uhlíkovou stopu. Hektar bambusu má schopnost pohltit až 12 tun oxidu uhličitého ročně, během toho navíc vyprodukuje o 35 % kyslíku více než stromy.

Z půdy vyroste, po letech se do ní vrátí. V přírodě se totiž zcela a úplně rozloží. Nemusíme se bát mikro bambusových částeček, které se budou v oceánech po stovky let. Stále je to rostlinný materiál, který naši planetu nezahltí – na rozdíl od všudypřítomných plastů.

Není pochyb o tom, že pěstování přírodního organického bambusu je prospěšné pro životní prostředí. Rostliny jsou pěstovány pouze na farmách a druh, ze kterého se vyrábí oblečení, neslouží jako potrava pro Pandy.

panda-206297_1920

  

BAMBUS-ošetřování