MERIWO

Jsme malá rodinná firma inspirovaná vlastními zkušenostmi s merino vlnou a bambusem. Upřednostňujeme přírodní a biologicky odbouratelné materiály. Každý jednotlivý výrobek šijeme ručně s maximální možnou péčí. Sortiment oblečení budeme postupně rozšiřovat.

Naše cesta s merino vlnou začala náhodným nákupem čepice v zimním výprodeji v jednom německém obchodě. Protože má manžel hlavu „jako starosta“, měl vždy problém vybrat si čepici, která by mu opravdu seděla. „ONE SIZE FITS ALL“ naprosto bez šance a i u těch s velikostmi jsme měli potíže. Kromě toho, když máte velkou hlavu, nemůžete si dovolit čepici ze silného materiálu. Tahle čepice splňovala perfektně požadavky a tak i přes vyšší cenu, jela s námi domů.

Když jsme se podívali, z čeho že čepice vlastně je, začal na mně manžel tlačit, abych oprášila své znalosti ze střední oděvní školy, vylovila ze sklepa šicí stroje a stejnou čepici mu ušila i v jiné barvě a v množství které on potřebuje  Velký úsměv. Tvrdil, že to přece nemůže být takový problém...  Začal maraton shánění merino vlny, vylaďování střihu a šití. Vše se nakonec povedlo, naše čepice jsme vyzkoušeli na celé rodině a známých a přišlo nám líto tuto skvělou přírodní funkční čepici nenabídnout i jiným….

A tak jsme s manželem založili MERIWO.

Odtud byl už jen krůček k tomu využít merino vlnu i k jinému oblečení. Například legíny nebo bederní pás. Ten je využitelný pro všemožné sportovní aktivity, pro ty co mají zdravotní problémy, je vhodný jako módní doplněk – krásně prodlouží tričko. Naše zákaznice ho nejraději používají jako krátkou sukničku přes legíny.

No a co bambus? Má láska na první dotek. Sháněla jsem materiál, který by byl pružný, přírodní, měkký, antibakteriální - vhodný pro dceru na spodní kalhotky, které by držely tvar a šly ušít bez jakýchkoli škrtících prvků – nesnášela a nesnáší cokoli s gumičkami. Vyzkoušela jsem ledacos, nakonec vyhrál bambus, dcera byla spokojená a já taky. Samozřejmě že nezůstalo jen u kalhotek, šijeme dámské boxerky, legíny, sukně, čepice. Mým nejoblíbenějším výrobkem z bambusu jsou ale legíny. Po prvním vyzkoušení jsem pravila, že už nikdy nebudu nosit jiné než bambusové legíny, už je to pár let a své rozhodnutí bych neměnila. Jakmile dojde řeč na bambus, úplně se rozplývám.