MERIWO

Jsme malá rodinná firma inspirovaná vlastními zkušenostmi s merino vlnou a bambusem. Upřednostňujeme přírodní a biologicky odbouratelné materiály. Každý jednotlivý výrobek šijeme ručně s maximální možnou péčí. Sortiment oblečení budeme postupně rozšiřovat.

Naše cesta s merino vlnou začala náhodným nákupem čepice v zimním výprodeji v jednom německém obchodě. Protože má manžel hlavu „jako starosta“, měl vždy problém vybrat si čepici, která by mu opravdu seděla. „ONE SIZE FITS ALL“ naprosto bez šance a i u těch s velikostmi jsme měli potíže. Kromě toho, když máte velkou hlavu, nemůžete si dovolit čepici ze silného materiálu. Tahle čepice splňovala perfektně požadavky a tak i přes vyšší cenu, jela s námi domů.

Když jsme se podívali, z čeho že čepice vlastně je, začal na mně manžel tlačit, abych oprášila své znalosti ze střední oděvní školy, vylovila ze sklepa šicí stroje a stejnou čepici mu ušila i v jiné barvě a v množství které on potřebuje  Velký úsměv. Tvrdil, že to přece nemůže být takový problém...  Začal maraton shánění merino vlny, vylaďování střihu a šití. Vše se nakonec povedlo, naše čepice jsme vyzkoušeli na celé rodině a známých a přišlo nám líto tuto skvělou přírodní funkční čepici nenabídnout i jiným….

A tak jsme s manželem založili MERIWO.

Odtud byl už jen krůček k tomu využít merino vlnu i k jinému oblečení. Například legíny nebo bederní pás. Ten je využitelný pro všemožné sportovní aktivity, pro ty co mají zdravotní problémy, je vhodný jako módní doplněk – krásně prodlouží tričko. Naše zákaznice ho nejraději používají jako krátkou sukničku přes legíny.

No a co bambus? Má láska na první dotek. Sháněla jsem materiál, který by byl pružný, přírodní, měkký, antibakteriální - vhodný pro dceru na spodní kalhotky, které by držely tvar a šly ušít bez jakýchkoli škrtících prvků – nesnášela a nesnáší cokoli s gumičkami. Vyzkoušela jsem ledacos, nakonec vyhrál bambus, dcera byla spokojená a já taky. Samozřejmě že nezůstalo jen u kalhotek, šijeme dámské boxerky, legíny, sukně, čepice. Mým nejoblíbenějším výrobkem z bambusu jsou ale legíny. Po prvním vyzkoušení jsem pravila, že už nikdy nebudu nosit jiné než bambusové legíny, už je to pár let a své rozhodnutí bych neměnila. Jakmile dojde řeč na bambus, úplně se rozplývám.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení